Schema / Aikataulu

(uppdaterat/ päivitetty 28.8.2018)
Tips; Kollar på schemat på telefon? Rotera skärmen till horisontalläge. / Vihje; Tarkistatko aikataulua puhelimellasi? Käännä puhelimen näyttö vaakatasoon.
  måndag / maanantai tisdag / tiistai onsdag / keskiviikko torsdag / torstai fredag / perjantai lördag / lauantai söndag / sunnuntai
 
 
kl.15.15-16.00
Seniorgymnastik
MI kurs
 
 
Lappfjärd skola
kl.15.00-16.30
Seniordans
MI kurs
 
varannan onsdag
Lappfjärd skola
 
 
 
 
 
 
kl.17.15-18.00
Parkour pojkar 2

(åk 3-6) 

 
Lappfjärd skola
kl.17.30-18.15
Barnmix
(födda 2012-2013)
 
Lappfjärd skola
kl.17.30-19.00
Cinea
 
 
Lappfjärd skola
 
 
 
 
kl.18.15-19.00
Familjegymnastik
 
 
Lappfjärd skola
kl.18.00-18.45
Parkour pojkar 1
(åk 1-2) 
 
Lappfjärd skola
kl.18.15-19.00
Jumpamix 1
(åk 1-3)
 
Lappfjärd skola
 
Cinea
 
 
Lappfjärd skola
 
 
 
 
kl.19.00-20.00
LGF Strong
 
 
Lappfjärd skola
kl.19.00-20.00
Zumba
 
 
Lappfjärd skola
kl.19.00-19.45
Jumpamix 2
(åk 4-6)
 
Lappfjärd skola
kl.19-19.45
Dancemix ungdom
 
 
Lappfjärd skola
 
 
 
 
 
 
kl.19.45-20.30
Motionsgymnastik
MI kurs
 
Lappfjärd skola
kl.19.45-20.30
Dancemix vuxen
 
 
Lappfjärd skola
 
 
 
 
måndag / maanantai
tisdag / tiistai
onsdag / keskiviikko
torsdag / torstai
fredag / perjantai
lördag / lauantai
söndag / sunnuntai
 
kl.15.00-16.00
Redskap
ungdomar
Åk 7-9
(klubbverksamhet)
Kristinestads högstadie
 
 

 

 
 
 
kl.16.00-18.00
Cerise / Zelda
 
 
 
Kristinestads högstadie
 
kl.16.30-17.30
Redskap
Intressegruppen
(längre hunna)
Åk 3-6
Kristinestads högstadie
 
 
kl.17.00-18.00
Jumpaskola
Truppgymnastik
(födda 2011-2012)
 
 
Kristinestads högstadie
 
 
kl.17.30-19.00
Cinea
 
 
 
Kristinestads högstadie
 
kl.17.30-18.30
Redskap
hobby 1
(födda 2011-2013)
 
Kristinestads högstadie
 
 
kl.18.00-19.00
Muskelmix
Mi kurs
 
 
Kristinestads högstadie
 
 
kl.17.30-19.30
Arella
 
 
 
Kristinestads högstadie
 
kl.18.30-19.30
Redskap 
hobby 2
(åk 2-6)
 
Kristinestads högstadie
 
 
kl.19.00-20.00
Zumba
 
 
 
Kristinestads högstadie
 
 
 
 
måndag / maanantai
tisdag / tiistai
onsdag / keskiviikko
torsdag / torstai
fredag / perjantai
lördag / lauantai
söndag / sunnuntai
 
 
kl.16.00-17.30
Cinea
 
Kristinahallen
 
kl.17.30-19.30
Cerise
 
Kristinahallen
 
 
 
 
 
kl.17.30-19.00
Zelda
 
Kristinahallen
 
kl.18.30-20.30
Arella
 
Kristinahallen
 
 
 
 
måndag / maanantai
tisdag / tiistai
onsdag / keskiviikko
torsdag / torstai
fredag / perjantai
lördag / lauantai
söndag / sunnuntai
 
kl.17.00-19.30
Arella
 
Kristiinaseudun koulu
 
 
 
kl.19.15-20.15
Cerise/ Zelda
 
Old Steel Gym
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lappfjärd skola, Södra Lappfjärdsv. 40, Lappfjärd            
Kristinahallen, Repslagaregatan 16, Kristinestad   
Kristinestads högstadieskola, Skolbrinken 4, Kristinestad 
Kristiinaseudun koulu (finska högstadiet), Stationsgatan 4-6 (PL 58)
Danssalen, Västra långgatan 34, kristinestad